Usuwanie rozstępów i blizn

Usuwanie rozstępów i blizn przeprowadzamy metodą karboksyterapii. Zarówno nasze szerokie doświadczenie jak i badania naukowe potwierdzają, że to właśnie karboksyterapia, czyli oddziaływanie czystym dwutlenkiem węgla (CO2) na zdeformowaną skórę, przynosi najlepsze efekty.

Blizny powstają za każdym razem, gdy dochodzi do naruszenia struktury skóry. Każda rana potrzebuje około dwóch, trzech tygodni czasu, by przejść przez dwie pierwsze fazy naturalnego procesu gojenia: fazę zapalną (zasklepianie) oraz fazę proliferacyjną (wzmocnienie skóry nowo wytworzonymi włóknami kolagenowymi). Ostatnim etapem gojenia rany jest zabliźnienie, czyli przebudowa struktury skóry w celu nadania jej maksymalnej możliwej wytrzymałości.

Rozstępy tworzą się przez nadmierne rozciągnięcie się skóry skutkujące zerwaniem sieci włókien kolagenowych. Wyglądają one jak wrzecionowate pasma powstające z reguły na skórze piersi, brzucha, pośladków i ud. Przyczynami powstawania rozstępów są najczęściej ciąża, czynniki genetyczne lub hormonalne, zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej oraz znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie.

Pomimo ogromnych postępów w medycynie kosmetycznej i estetycznej, wciąż trwają poszukiwania sposobu na usuwanie rozstępów i blizn, po którym skóra w pełni odzyskiwałaby swoją pierwotną strukturę. Karboksyterapia jest jednak najlepszą obecnie znaną metodą na rozwiązywanie tego typu problemów ze skórą.

Odradza się leczenia świeżych blizn, ale po około dwóch lub trzech tygodniach od zagojenia rany można już stosować karboksyterapię z wielkim powodzeniem. Przynosi ona wspaniałe efekty na przykład w usuwaniu blizn po cesarskim cięciu albo usunięciu wyrostka robaczkowego. W przypadku rozstępów iniekcja CO2 w poddawany kuracji obszar skóry może zredukować ich widoczność nawet o 80 procent. 

Zalety zabiegu
  • Bezpiecznie: Organizm ludzki sam produkuje CO2 przy spalaniu tlenu w naszych komórkach, co dowodzi, że nasze tkanki są przystosowane do jego obecności w organizmie.
  • Uniwersalnie: Usuwanie rozstępów i blizn metodą karboksyterapii jest jedyną dostępną terapią dającą wymierne efekty niezależnie od koloru i odcieniu skóry.
  • Bezproblemowo: Karboksyterapia to zabieg o znikomej inwazyjności przez co nie pozostawia śladów i nie wymaga rekonwalescencji, co pozwala na natychmiastowy powrót do standardowej życiowej aktywności.