Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Dermapen® to produkt, który zrewolucjonizował rynek i sprawił, że mezoterapia mikroigłowa osiągnęła niespotykany wcześniej w mezoterapii poziom skuteczności, łatwości wykonania i komfortu pacjenta podczas zabiegu. Ze względu na innowacyjną metodę działania – Dermapen® używa pulsujących igieł, które automatycznie nakłuwają skórę i wprowadzają w jej głąb substancje lecznicze – precyzja urządzenia przewyższa jakikolwiek inny produkt stosowany w tradycyjnych zabiegach mezoterapii. 

System pulsujących igieł sprawia, że Dermapen® w łatwy i efektywny sposób dostarcza substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewniając maksymalną stymulację fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego. Powstałe dzięki mezoterapii mikroigłowej mikrourazy skóry wykorzystują jej naturalną zdolność regeneracji do fizjologicznej indukcji kolagenu i elastyny. To z kolei skutkuje odbudową struktury skóry, poprawą jej gęstości i zwiększeniem elastyczności.

Mezoterapia mikroigłowa przebiega w trzech zasadniczych fazach, w których proces regeneracji i rewitalizacji skóry jest zoptymalizowany dzięki innowacyjnej technologii Dermapen®. Najpierw wydzielają się czynniki wzrostu pochodzenia płytkowego i zachodzi kaskada tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksja fibroblastów, proliferacja fibroblastów i pobudzenie produkcji macierzy międzykomórkowej. Dzięki procesom proliferacji komórek skóry czynniki wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów kontynuują wydzielanie, w wyniku czego powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy. To prowadzi do przebudowy i remodelingu leczonych tkanek, poprawy unaczynienie skóry i wzmocnieniu jej struktury obecnością nowego kolagenu.

Mezoterapia mikroigłowa stosowana jest jako remedium na całą gamę problemów ze skórą. Technologia używana przez Dermapen® sprawdza się świetnie praktycznie na każdym obszarze skóry, począwszy od twarzy, przez szyję, dekolt, brzuch, dłonie, do nóg. Dermapen® jest skuteczny w ujędrnianiu skóry cienkiej i wiotkiej, usuwaniu zmarszczek i przebarwień, oraz redukowaniu blizny pooperacyjnych, pooparzeniowych i potrądzikowych.

Automatyczne nakłuwanie skóry przez DERMAPEN® zwiększa precyzję wkłuć i kontrolę nad ich głębokością, minimalizując tym samym dyskomfort pacjenta i redukując ból powodowany mikronakłuciami. Zważywszy jednak, że osoby poddające się zabiegom mezoterapii mikroigłowej mają różny próg bólu, przed zabiegiem można dokonać miejscowego znieczulenia za pomocą kremu znieczulającego.

Zalety zabiegu
  • Szybko: Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Należy jednak pamiętać, że tempo powstawania efektów uzależnione jest od rodzaju problemu skóry i indywidualnych predyspozycji pacjentów.
  • Trwale: Przywrócenie skórze jakości, jędrności i elastyczności ma charakter stały, a efekty kuracji nie cofają się z czasem. Zaleca się jednak wykonanie serii kilku zabiegów dwa razy w roku, aby w istotny sposób spowolnić proces starzenia się skóry.
  • Efektywnie: DERMAPEN® posiada funkcję automatycznego nakłuwania skóry co podnosi stopień przenikania substancji czynnych w skórę, zwiększając tym samym efektywność zabiegów.