Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień stało się nie tylko możliwe, ale i coraz bardziej skuteczne przez nieustanny rozwój medycyny estetycznej i wprowadzanie do niej najlepszych rozwiązań technologicznych. Laser E-Light, którego używamy podczas zabiegów, umożliwia usuwanie melasmy (ostudy), piegów, przebarwień słonecznych i przebarwień pozapalnych.

Wysyłana przez laser wiązka światła pochłaniana jest przez melaninę, czyli barwnik w nadmiarze występujący w przebarwieniach na skórze. Działanie lasera powoduje podniesienie temperatury przebarwionych obszarów powodując, że znajdujące się tam komórki ulegają zniszczeniu. Początkowo przybierają kolor szarawy i ciemniejszy niż pierwotnie, ale po kilkunastu dniach złuszczają się, a skóra w tych miejscach przybiera swoją naturalną barwę.

Usuwanie przebarwień wymaga indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, dlatego nie ma określonej standardowej ilości zabiegów w leczeniu. Ilość naświetleń laserem E-Light zależy od rodzaju przebarwienia, i choć czasami wystarcza jedna sesja, w wielu przypadkach niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów, by uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Zalety zabiegu
  • Bezboleśnie: Usuwanie przebarwień laserem jest niemal bezbolesne. Pewien dyskomfort w formie pieczenia bądź ukłucia odczuwa się w momencie strzału wiązką laserowego światła.
  • Bezpiecznie: Laser E-Light używa innowacyjnej technologii co sprawia, że nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a to pozwala na utrzymanie poziomu życiowej aktywności pomiędzy zabiegami.