Odchudzanie ultradźwiękami Kraków

Odchudzanie ultradźwiękami w mieście Kraków jest nowoczesną i bezinwazyjną, a przez to całkowicie bezpieczną metodą redukcji cellulitu i zmniejszania ilości tłuszczu zgromadzonego w obszarach brzucha, talii, bioder, ud oraz rąk, czyli miejscach, z których bardzo ciężko usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej i efekt skórki pomarańczowej. Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg, który w naszym gabinecie przeprowadzamy za pomocą nowoczesnego urządzenia Med. Sculpt. Mechanizm działania zabiegu sprowadza się do działania kawitacją ultradźwiękową  na komórki tłuszczowe, które po jej wpływem ulegają rozbiciu i przekształceniu w emulsję.

Zarówno podczas redukcji cellulitu jak i tkanki tłuszczowej odchudzanie ultradźwiękami w Krakowie ma dwie zasadnicze fazy. W pierwszej ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Wibracja ultradźwiękowa sprawia, że komórki zaczynają się stopniowo kurczyć aż do momentu, w którym ulegają całkowitemu rozbiciu, przez co zmniejsza się ich ilość. Drugi etap polega na dalszym rozbijaniu tkanki tłuszczowej, drenażu limfatycznym i wzmocnieniu elastyczności skóry. Tłuszcz i toksyny uwolnione z tkanki zostają usunięte z  ciała przez gruczoły potowe oraz układy limfatyczny i naczyniowy. Wszystkie produkty zabiegu docierają ostatecznie do wątroby, w której komórki tłuszczowe ulegają przemianie jednakowej jak tłuszcz pochodzący z pokarmów.

Odchudzanie ultradźwiękami Kraków

Przeciwwskazania i zalety odchudzania ultradźwiękami w Krakowie

Pomimo że odchudzanie ultradźwiękami w Krakowie jest generalnie zabiegiem całkowicie bezpiecznym, a urządzenie Med. Sculpt, którego używamy, to sprzęt najwyższej klasy, istnieją przypadki kiedy taki zabieg nie jest zalecany. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, słaba krzepliwość krwi, nosicielstwo HIV, przepuklina choroby wirusowe i bakteryjne skóry, przerwana ciągłość naskórka, osteoporoza, epilepsja, stwardnienie rozsiane, choroby wątroby. Zdecydowanie odradza się też tą formę redukcji tłuszczu i cellulitu osobom zmagającym się z gorączką bądź wycieńczeniem i wyjałowieniem organizmu, ludziom mającym rozrusznik bądź zastawkę serca, a także pacjentom mającym w okolicy zabiegowej implanty oraz metaliczne ciała obce.

Zalety zabiegu
  • Precyzyjnie: Będąca nowoczesną i bezpieczną alternatywą dla standardowej liposukcji chirurgicznej, metoda ultradźwiękowa gwarantuje zwiększony poziom dokładności i precyzyjności w czasie wykonania zabiegu i nie powoduje uszkodzeń innych tkanek, naczyń
  • Bezboleśnie: Liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem krótkim i całkowicie bezinwazyjnym, przez co nie wymaga specjalnych przygotowań przed jej wykonaniem, a sam przebieg jest całkowicie bezbolesny.
  • Efektywnie: Po liposukcji ultradźwiękowej nie dochodzi do ponownego gromadzenia tkanki tłuszczowej; innymi słowy nie wywołuje efektu jojo.