Powiększanie ust

Powiększanie ust poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest obecnie jedną z najpowszechniej stosowanych metod poprawiania wyglądu i modelowania ust. Terapia polega na wstrzykiwaniu kwasu w celu wyostrzenia konturu ust, zwiększenia objętości wargi górnej lub dolnej, bądź też podniesienia kącików ust. Oprócz poprawionego wyglądu ust, efektem kuracji jest też wygładzenie ich skóry i przywrócenie jej prawidłowego nawilżenia.

W naszym gabinecie powiększanie ust jest zabiegiem polegającym na ręcznej iniekcji kwasu hialuronowego Princess Filler za pomocą strzykawki z cienką igłą. Biorąc pod uwagę, że usta i ich okolice są wrażliwe i podatne na ból, zalecamy pacjentom skorzystanie z kremu miejscowo znieczulającego, aplikowanego 10 minut przed zabiegiem bezpośrednio na poddawaną iniekcji skórę.

Powiększanie ust metodą wstrzykiwania kwasu hialuronowego to zabieg, w którym wiek i płeć pacjentów nie gra roli. Osoby młode przychodzą do naszego gabinetu najczęściej po to, aby skorygować mało wykształconą górną lub dolną wargę. Niektóre pacjentki zwyczajnie ulegają trendom i panującej obecnie modzie na “pełne” usta, przez co pragną zwiększyć objętość swoich własnych. Dojrzali i starsi pacjenci decydują się na zabieg chcąc przede wszystkim poprawić kontur warg i odwrócić zmiany wynikające z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Niepodważalnym plusem stosowania kwasu hialuronowego do powiększania ust jest trwałe i aktywne nawodnienie skóry ust, co wpływa na poprawę jakości, elastyczności oraz napięcia skóry ust. Dzieje się tak dlatego, że raz wstrzyknięty i pozostawiony w skórze kwas hialuronowy nieustannie nad nią pracuje i stymuluje niczym długotrwały zabieg kosmetyczny.

Zalety zabiegu
  • Szybko: Zabieg powiększania ust ani nie wymaga konkretnych przygotowań ani nie trwa długo, dlatego można go wykonywać nawet przy bardzo napiętym grafiku dnia – choćby podczas przerwy obiadowej w pracy bądź w czasie okienka na uczelni.
  • Trwale: Efekty estetyczne zabiegu widoczne są przez około 9–12 miesięcy.
  • Bezproblemowo: Zabieg powiększania ust można wykonywać bez względu na porę roku i pogodę.