Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy jest często zabiegiem niesłusznie niedocenianym. W przeciwieństwie do skóry w wielu innych obszarach ludzkiego ciała, skóra stóp, ze względu na oczywistą aktywność nóg, jest codziennie narażona na obciążenia, uciski, naciski, otarcia czy uszkodzenia.

Nawet przeciętna aktywność ograniczająca się do zwykłego chodzenia wymaga od skóry stóp większej odporności niż w innych miejscach ciała. Organizm ludzki samą swoją budową sam stara się chronić stopy, bo skóra na ich podeszwach jest dwukrotnie grubsza niż w innych okolicach ciała i posiada wsparcie w postaci poduszki tłuszczowej chroniącej kostne struktury przed uszkodzeniem.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że gdy już dochodzi do uszkodzenia, jak na przykład odciski, pęcherze lub pęknięcia, nie tylko wywołują one dyskomfort i ból, ale mogą doprowadzić do infekcji, a nawet powstania groźnych ran.

Pedicure leczniczy w naszym gabinecie daje gwarancję przywrócenia i zapewnienia komfortu chodzenia. Posiadamy rozległe doświadczenie w pielęgnacji stóp, a do zabiegów wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i najwyższej klasy preparaty. 

Zalety zabiegu
  • Skutecznie: Pedicure leczniczy to zabieg, który przywraca skórze stóp gładkość i nawilżenie, odżywia płytkę paznokci, oraz zmiękcza i usuwa zrogowaciały naskórek.