Nici napinające First lift – bezoperacyjny lifting twarzy

Bezoperacyjny lifting twarzy przy użyciu nici napinających First Lift to nowoczesna i skuteczna alternatywa dla klasycznego liftingu. Ta pochodząca z Korei metoda miała swój początek pięć lat temu, kiedy zauważono, że nici napinające w połączeniu z akupunkturą powodują wzmocnienie mięśni oraz ścięgien twarzy.

Bezoperacyjny lifting twarzy to zabieg mający na celu przywrócenie jędrności skóry twarzy poprzez jej całościowy lifting bądź oddziaływanie na jej części, takie jak czoło, policzki, opadające brwi. Możliwe jest też użycie nici napinających First Lift do ujędrniania wiotczejącej skóry szyi.

Zabiegi przeprowadzamy używając dwóch rodzajów nici: zwykłych i z haczykami. Te drugie skutecznie pomagają w podciąganiu i udoskonalaniu całego owalu twarzy poprzez kompleksowy lifting bądź unoszenie i naciąganie skóry poszczególnych obszarów twarzy.

Bezoperacyjny lifting twarzy, w przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu chirurgicznego, nie pozostawia blizn. Po zabiegu naciągania skóry za pomocą nici napinających First Lift na twarzy mogą pojawić się krótkotrwałe zasinienia i obrzęk. Te skutki uboczne ustępują zwykle po kilku dniach, tym samym umożliwiając powrót do codziennych zajęć i obowiązków. 

Zalety zabiegu
  • Trwale: Stymulowanie skóry przez nici skutkuje wytworzeniem się nowego kolagenu, co sprawia, że lifting bez skalpela przynosi długotrwałe efekty, pomagające utrzymać jędrność skóry nawet do dwóch lat od zabiegu
  • Bezpiecznie: Nici napinające First Lift należą do nici PDO, czyli wchłanialnych syntetycznych nici na bazie polidioksanonu. Materiał ten od lat jest wykorzystywany w produkcji wchłanialnych szwów chirurgicznych używanych w ginekologii, okulistyce, urolo