Zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek przy użyciu lasera jest metodą nowoczesną i niesłychanie skuteczną. Intensywny promień światła generowany przez laser jest tak precyzyjny, że umożliwia ingerencję w żywą tkankę i dokonanie zmian jedynie w obrębie poddawanej zabiegowi tkanki. Proces ten jest w rzeczywistości formą kontrolowanego oparzenia, a jego nazwa to fototermoliza.

Zamykanie naczynek laserem polega na wpuszczaniu wiązki światła w głąb tkanki i doprowadzeniu jej do naczynia, gdzie promień jest absorbowany przez zawarty w czerwonych krwinkach barwnik, a następnie zmieniony w energię cieplną. To ciepło sprawia, że z tkanki odparowuje woda, a w naczyniu zostają jedynie jego suche elementy – ścianki. Wyschnięte ścianki naczynia zapadają się, a potem zanikają wchłonięte przez tkankę.

Sprzęt, którego używamy do zamykania naczynek to laser E-Light posiadający końcówki (kryształy) o różnych długościach fal. Sprawia to, że jesteśmy w stanie używać jednego urządzenia do różnorodnych zabiegów terapeutycznych. Dzięki bardzo wysokiej mocy i precyzyjności, oraz zaawansowanym systemom bezpieczeństwa, zamykanie naczynek naszym sprzętem jest szybkie i bezpieczne.

Świetne i imponujące efekty przynoszą zabiegi zamykania naczynek na twarzy i nogach. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że pomimo niesłychanie zaawansowanej technologii lasera E-Light, jeśli zabieg przeprowadzany jest na dużym naczynku, to po nim może pojawić się obrzęk, rumień albo siniak, który zniknie w ciągu kilku godzin albo dni po opuszczeniu gabinetu. To normalna reakcja organizmu na fototermolizę, w której nie ma nic niepokojącego ani alarmującego. 

Zalety zabiegu
  • Bezboleśnie: Zamykanie naczynek laserem jest prawie bezbolesne. Pewien dyskomfort w formie pieczenia bądź ukłucia odczuwa się w momencie strzału wiązką laserowego światła.
  • Bezpiecznie: Precyzja lasera sprawia, że fototermoliza jest zabiegiem, który nie niesie ryzyka powikłań i infekcji. Działanie światła nie wykracza poza poddawany zabiegowi obszar tkanki.