Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg stosowany w celu odmłodzenia, regeneracji, biorewitalizacji oraz poprawy ogólnego wyglądu skóry, a także redukcji zmarszczek, leczeniu cellulitu oraz rozstępów, czy też profilaktyce łysienia. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych, takich jak kwas hialuronowy i koktajle młodości, bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo.

Rosnąca popularność tej metody wynika faktu, że na efekty terapii nie trzeba długo czekać, bo poprawa wyglądu skóry oraz zahamowanie wypadania włosów widoczne są w krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji. Dodatkowym plusem mezoterapii igłowej jest to, że substancje lecznicze można wstrzykiwać w niemal wszystkie części ciała, jak na przykład twarz, szyja, dekolt, ramiona, dłonie, pośladki czy uda.

Ogólna idea mezoterapii igłowej polega na pobudzeniu i stymulacji poddawanym terapii obszarom skóry, poprawiając jej metabolizm i mikrokrążenie. W celu zapewnienia efektywności kuracji, oprócz kwasu hialuronowego do zabiegów używamy jedynie najwyższej klasy koktajli młodości takich jak Filorga i Fusion.

Sam zabieg polega na dużej liczbie wstrzyknięć substancji leczniczych – podnaskórkowo lub śródskórnie – w poddawany kuracji obszar skóry. W naszym gabinecie do wstrzykiwania substancji leczniczych używamy pistoletu Concerto Meso Fusion, będącego swoistym Mercedesem na rynku pistoletów do mezoterapii igłowej.

Próżniowa mezoterapia wieloigłowa z Vital Injector ™

Zaawansowane technologie zastosowane w Vital Injector ™ zmieniają zupełnie dotychczasowe oblicze mezoterapii. Pozwalają na wprowadzenie usieciowanego i nieusieciowanego kwasu hialuronowego.To jedyne takie urządzenie na rynku medycyny estetycznej i kosmetologii do próżniowej wieloigłowej mezoterapii.

Blokada przepływu zwrotnego zapobiega utracie preparatu blokując cofanie się preparatu oraz krwi podczas iniekcji.

Vital Injector REWOLUCJA w mezoterapii

Zalety zabiegu
  • Trwale: Mezoterapia igłowa to seria kilku zabiegów, które w zależności od indywidualnej kuracji przeprowadza się w odstępie 1–4 tygodni, by po skończonej terapii ograniczyć się do zabiegów podtrzymujących wykonywanych raz na kwartał.
  • Bezpiecznie: Substancje lecznicze i koktajle młodości używane w mezoterapii igłowej dobierane są przez naszych specjalistów w oparciu o indywidualne potrzeby i konkretną sytuację pacjenta.