Karboksyterapia

Karboksyterapia jest krokiem milowym w medycynie kosmetycznej i estetycznej. Katalizatorem w tego rodzaju kuracji jest czysty dwutlenek węgla (CO2), który dostarczony do tkanek poprawia mikrokrążenie poddawanej zabiegom skórze, doprowadzając tym samym do jej dotlenienia i odżywienia. CO2 w czystej postaci wstrzykiwany jest bardzo cienką igłą w tkanki podskórne, a dzięki swoim właściwościom mocno rozszerza drobne naczynia krwionośne i wywołuje powstanie nowych kapilar przez co łatwo i bezproblemowo przenika do okolicznych tkanek, jak na przykład mięśnie czy tkanka tłuszczowa.

Wstrzyknięty do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy i rozpuszcza bardzo wrażliwe na jego obecność komórki tłuszczowe. W efekcie zwiększa się ukrwienie, co prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddawanej zabiegowi tkance, poprawy jej metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Skutkiem tych procesów jest redukcja ilości komórek tłuszczowych, co prowadzi do bardziej zdefiniowanej i lepiej wymodelowanej sylwetki.

W czasie zabiegu karboksyterapii używamy pistoletu Concerto Meso Fusion, którym wstrzykujemy w skórę CO2 w czystej postaci. Ten profesjonalny sprzęt jest w świecie medycyny estetycznej tym, czym Mercedes w świecie motoryzacji. Urządzenie posiada inteligentny i opatentowany system automatycznej i uzależnionej od rozmiaru igły regulacji przepływu gazu.

Zalety zabiegu
  • Bezpiecznie: Organizm ludzki sam produkuje CO2 przy spalaniu tlenu w naszych komórkach, co dowodzi, że nasze tkanki są przystosowane do jego obecności w organizmie.
  • Bezboleśnie: Pistolet Concerto Meso Fusion posiada funkcję progresywnego wstrzyknięcia przy jednoczesnym masażu okolicy iniekcji co niemal całkowicie redukuje dyskomfort podczas zabiegu.
  • Bezproblemowo: Karboksyterapia to zabieg o znikomej inwazyjności przez co nie pozostawia śladów i nie wymaga rekonwalescencji, co pozwala na niemal natychmiastowy powrót do standardowej życiowej aktywności.