Botox

Botox to popularna nazwa toksyny botulinowej, której niewielka dawka wstrzyknięta w odpowiednią tkankę mięśniową powoduje lekki paraliż mięśni odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek. Wstrzyknięcie pewnej ilości botoxu w mięśnie na czole, np. 10 jednostek, bądź też  w okolicach oczu uniemożliwia kurczenie się tych mięśni, w efekcie przeciwdziałając fałdowaniu i marszczeniu się skóry na tych obszarach twarzy.

Dużą zaletą botoxu jest to, że w żaden sposób nie ogranicza on funkcji innych mięśni twarzy, działając jedynie na te, do których został wstrzyknięty. To sprawia, że ta nieoperacyjna metoda usuwania zmarszczek z użyciem Botoxu w żaden sposób nie zmienia wyrazu twarzy pacjenta, korygując jedynie poddane zabiegowi obszary skóry i redukując tam zmarszczki.

Przeprowadzając zabieg nieoperacyjnej redukcji zmarszczek wstrzykujemy botox jednorazową strzykawką z bardzo cienką igłą. W ten sposób skutecznie eliminujemy zmarszczki między brawami, “lwią zmarszczkę”, poziome linie na czole, “kurze łapki”, a także wygładzamy linii szyiunosimy brwi.

Nieoperacyjna metoda usuwania zmarszczek przy użyciu botoxu nie jest zabiegiem nieodwracalnym. Po pewnym czasie, który jest indywidualny dla każdej poddającej się zabiegowi osoby, porażenie mięśni poddanych działaniu botoxu ustępuje, co sprawia, że pierwotne efekty zanikają wraz z lekkim paraliżem poddanych iniekcji mięśni twarzy. Zabieg jednak może być wielokrotnie powtarzany, a każde powtórzone wstrzyknięcie botoxu wydłuża czas trwania efektów, wydłużając tym samym odstępy czasu między kolejnymi zabiegami. 

Zalety zabiegu
  • Trwale: W zależności od indywidualnych cech genetycznych pacjenta efekt zabiegu utrzymuje się nieprzerwanie przez kilka miesięcy do jednego roku.
  • Bezboleśnie: Wstrzykiwanie botoxu wykonywane jest tak cienką igłą, że odczuwany podczas zabiegu ból jest minimalny.
  • Bezproblemowo: Zabiegi mają znikomą inwazyjność i są niemal bezbolesne co sprawia, że pacjenci nie potrzebują rekonwalescencji i mogą niemal od razu wznowić swoją standardową aktywność życiową.